Galatasaray Spor Kulübü Resmi Forumu Değildir.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bağımsız Galatasaray Taraftar Portalı · GALATASARAY SK · Engelsiz dostların buluşma noktası.

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Taraftarımız Rahat Olsun

YazarMesaj
Admin
Admin
Admin

Taraftarımız Rahat Olsun Empty
MesajKonu: Taraftarımız Rahat Olsun   Taraftarımız Rahat Olsun I_icon_minitimeSalı Tem. 28, 2009 5:56 pm

Taraftarımız Rahat Olsun Ada27

Taraftarımız Rahat Olsun

Yeni kalecimiz Arjantinli Leo Franco, Avea Kamp Günlüğü programında Galatasaray TV'ye özel açıklamalar yaptı.

Leo Franco’nun Hollanda Kampı’ndaki gözlemleri nelerdir?
Burada gerçekten çok mutluyum çünkü takım beni çok iyi karşıladı. Hemen beni aralarına aldılar. Yemeklerde olsun, antrenmanlarda olsun hepsi benimle iletişim kurmaya çalışıyor. O yüzden hiçbir sıkıntı yok. Çok mutluyum.

Galatasaray hakkında daha önce aldığı bilgilerle, şu anda edindiği bilgileri birleştirdiğinde ortaya nasıl bir sonuç çıkıyor?
Buraya gelmeden önce de Galatasaray’ın ne kadar büyük bir kulüp olduğunu biliyordum. Fakat Florya’ya geldiğimde, tesisleri gördüğümde çok büyülendiğimi söyleyebilirim. Galatasaray’ın antrenman sahaları olsun, soyunma odaları olsun çok organize.

Leo Franco’ya soracak olursak, tatilden dönüşte adaptasyon sürecinde bir zorluk oluyor mu?
Takıma 10 gün gibi bir süre geç katıldım. Mutlaka adaptasyon süreci geçireceğim. Şu anda bireysel olarak antrenmanlarımı yapıyorum ama 2-3 gün içerisinde takımla birlikte antrenmanlara başlayacağım. Daha iyi olacağımı düşünüyorum.

Leo Franco’ya şunu sormak istiyorum. Yabancı oyuncularda en büyük sorun lisan. Özellikle kaleciyseniz savunma bloğuyla çok sık diyaloğa girmeniz gerekiyor. Leo Franco arkadaşlarıyla nasıl bir iletişim kurmayı düşünüyor?
İlk başta tabi ki zor olacak. Nezih Ali Boloğlu ile beraber kalecilerin maç esnasında hangi kelimeleri kullanacağına dair bir liste yaptık. İlk 2-3 maçta sıkıntı çekebilirim ama en kısa zamanda adapte olacağımı düşünüyorum.

Maç esnasında çok konuşan bir kaleci midir?
Defansta biraz Türkçe biraz İngilizce konuşarak idare edeceğiz. Genelde maç sırasında konuşurum.

Diğer kalecilerle çalışma durumu nasıl?
Diğer kalecilerle tanıştım. Hem kaleci arkadaşlarıma hem de kaleci antrenörlerine baktığımda gerçekten çok iyi bir seviye var. Birlikte çalışmak için çok güzel bir atmosfer var. Kaleci arkadaşlarımın bana yaklaşımı da çok iyiydi. Arkadaşlığımız da çok iyi başladı. Böyle devam etmesini ümit ediyorum.

Genç kaleciler Emirhan ve Fırat ile ilgili neler söyleyecek?
Bu iki kaleci de bence Galatasaray’ın geleceğinde olacak kaleciler. Bugün kendileriyle birlikte antrenman yapma fırsatı buldum ve ikisinin de çok iyi kaleciler olduğunu gördüm. Yollarının da çok açık olduğunu düşünüyorum.

Leo Franco’nun Türkiye Ligi ile ilgili bilgileri ne ölçüde?
7-8 sene önce UEFA Kupası maçında burada Galatasaray’a karşı oynadım ama tabi ki çok uzun bir zaman geçti. Galatasaray’a transferim gündeme geldikten sonra daha fazla Türkiye Ligi’ni araştırmaya başladım. Lig hakkında belirli bir bilgiye sahibim şu anda.

Türkiye Ligi’ndeki takımların yavaş yavaş Avrupa’daki takımların kalitesine yaklaşması onu motive ediyor mu yoksa korkutuyor mu?
Bu durum kesinlikle beni korkutan birşey değil. Sizin dediğiniz gibi beni motive eden birşey. Türkiye’yi seçme amaçlarımdan biri de giderek gelişmesi. Galatasaray da zaten çok önemli ve tanınmış bir kulüp. Galatasaray’ı seçmemin en önemli amacı da bu ligin kalitesidir.

Leo Franco’nun Frank Rijkaard ile çalışacak olması onu heyecanlandırıyor mu?
Rijkaard ile çalışacağım için tabi ki çok heyecanlıyım. Kendisi çok yakından tanıdığım birisi. Onun dışında kariyeri hakkında fazla yorum yapmaya gerek yok. Ona yakın olan kiminle konuştuysam onun hakkında hiçbir olumsuz düşünce duymadım. Futbolcularla da diyaloğu çok iyi. Onunla çalışacak olmam beni heyecanlandırıyor.

Leo Franco bu seneki kadroya baktığında, Galatasaray’ın UEFA Avrupa Ligi’nde söz sahibi olabileceğini düşünüyor mu?
Gerçekten çok kaliteli bir takımımız var. Bizim için her oynayacağımız maç çok önemli olacak. Sadece Avrupa’da oynayacağımız maçlar değil, Türkiye Ligi’ndeki ve Türkiye Kupası’ndaki maçlarımız da bizim için çok önemli. Bu ekiple Avrupa’da da iyi işler çıkartacağımızı düşünüyorum.

Peki, Leo Franco’nun o maçlarda hazır olup oynama ihtimali var mı?
O zamana kadar kendimi hazır hissedeceğimi düşünüyorum ama tabi ki son karar hocamızındır.

İspanya La Liga ile Türkiye Ligi arasındaki kıyaslaması nasıl?
İki lige baktığımızda Türkiye Ligi biraz daha sert geçen bir lig. Ayrıca mücadele seviyesinin yüksek olduğu bir lig. La Liga’da ise daha çok topla oynama mantalitesi var. Daha fazla tekniğe dayalı bir lig diyebilirim.

Leo Franco Ali Sami Yen Stadı’na Mallorca formasıyla yaklaşık 9 yıl önce çıkmıştı. Şimdi Galatasaray formasıyla aynı stada çıkacak olması onu heyecanlandırıyor mu?
Tabi ki çok heyecanlıyım. Taraftarımıza o statta iyi maçlar izlettirmek istiyoruz.

Galatasaray, tarihte birçok ekol kaleci çıkarttı. Simovic, Taffarel, Mondragon gibi... Kendisinin de bu takımda bir ekol olacağına inanıyor mu?
Şu anda Galatasaray takımıyla 3 senelik sözleşmem var. Bu 3 sene içerisinde elimden gelenin en iyisini yapacağımı düşünüyorum. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Hatta benim kafamdaki düşünce; bu 3 seneden sonra da sözleşmemi uzatmak ve bu takımda kalma süremi uzatmak istiyorum.

Leo Franco kaleciliği bıraktıktan sonra yine futbolda kalmayı düşünüyor mu?
İki durum var. Ya genç kalecileri çalıştırırım ya da futboldan tamamıyla uzak dururum.

Galatasaray taraftarına mesajları neler?
Taraftarımız kesinlikle rahat olsunlar. Çünkü bu sene çok iyi bir takım kurduk. Her türlü başarıya talibiz.
http://galatasaray.coolbb.net

Taraftarımız Rahat Olsun
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Geçmiş Olsun Mircea Lucescu
» ' BERAT KANDİLİNİZ MÜBAREK OLSUN '