Galatasaray Spor Kulübü Resmi Forumu Değildir.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bağımsız Galatasaray Taraftar Portalı · GALATASARAY SK · Engelsiz dostların buluşma noktası.

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Gökhan Zan "Avea Kamp Günlüğü"ne Konuştu

YazarMesaj
Admin
Admin
Admin

Gökhan Zan "Avea Kamp Günlüğü"ne Konuştu Empty
MesajKonu: Gökhan Zan "Avea Kamp Günlüğü"ne Konuştu   Gökhan Zan "Avea Kamp Günlüğü"ne Konuştu I_icon_minitimeSalı Tem. 28, 2009 5:54 pm

Gökhan Zan "Avea Kamp Günlüğü"ne Konuştu Ada25

Yeni transferlerimizden Gökhan Zan, Galatasaray TV'de yayınlanan "Avea Kamp Günlüğü" programının konuğu olarak transferini ve yeni sezon hazırlıklarını değerlendirdi.

- Transferin hem sana hem de Galatasaray’a hayırlı olsun. Üzerindeki sarı-kırmızılı forma sana çok yakışmış.

Düşünceleriniz için teşekkür ederim. Herkes bu düşüncesini dile getiriyor. Bu cümleleri duyduğum için de çok mutluyum. Daha sonra ben de kendimi gazetelerde ve televizyonlarda Galatasaray formasıyla gördüğümde bu formanın yakıştığını hissettim. Bunun onurunu ve gururunu yaşıyorum. İnşallah Galatasaray taraftarına ve camiasına layık olmaya çalışacağım.

- Beşiktaş gibi büyük bir camiadan Galatasaray gibi büyük bir camiaya geldin. Bu durum sende ne gibi duygular uyandırıyor?

Beşiktaş gibi büyük bir camiadan Galatasaray gibi büyük bir camiaya gelmenin onurunu ve gururunu yaşıyorum. Daha önce de bu düşüncemi belirtmiştim. Herkese nasip olmayan bir şey bu. Ben 6 yıl Beşiktaş Jimnastik Kulübü’ne hizmet ettim. Benim üstümde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Beşiktaş taraftarına da ayrı bir parantez açmak istiyorum. 6 yıl beni bağırlarına bastılar. Onlara da ayrıca teşekkür ediyorum. Beşiktaş’taki 6 yılımı çok güzel bir şekilde geçirdim. Artık oradaki her şey geride kaldı. Teşekkür etmek bakımından geriye bir kere bakmak gerekir. Benim transferimde emeği geçen sayın Başkan Adnan Polat’a, sayın Haldun Üstünel’e, sayın Adnan Sezgin’e ve sayın Murat Yalçındağ’a çok teşekkür ediyorum. Bana camianın kapılarını sonuna kadar açtılar ve bunu hissederek buraya geldim. Buraya geldiğim için çok sevinçli ve mutluyum. Galatasaray gibi büyük bir camiaya geldiğim için çok heyecanlıyım. Galatasaray taraftarı için de bir şeyler söylemek istiyorum. Kendileri gerçekten çok nadir bulunan taraftar topluluğuna sahipler. Çok önemli şampiyonluklara ve özellikle Avrupa başarılarına sahip bir kitlesi var. Kendilerinden tek ricam biraz sabretmeleri. Yeni bir takıma geldim ama burada yabancılık çekeceğimi düşünmüyorum. Çünkü daha önce Milli Takım’da olan çok değerli arkadaşlarım var. Bunların başında Servet Çetin, Arda Turan, Hakan Balta, Sabri Sarıoğlu, Mehmet Topal, Ayhan Akman gibi önemli isimler yer alıyor. Bu değerli arkadaşlarımla beraber olmaktan dolayı son derece mutluyum. Onlarla beraber inşallah Galatasaray’ımızı hem Avrupa kupalarında hem ligde hem de Türkiye Kupası’nda önemli başarılar elde etmek ve bu kupaları kazanmak istiyoruz. Galatasaray’ın yaşadığı UEFA Kupası şampiyonluğunu arkadaşlarımızla beraber yeniden yaşamak istiyoruz.

- Buradaki ortamı nasıl buldun? Galatasaray’daki aile ortamını anlatabilir misin?

Galatasaray’daki aile ortamı anlatılmaz ama yaşanacak bir duygu diyebilirim. Değerli arkadaşlarımızla birlikte olmaktan son derece mutluyum. Daha önce Milli Takım’da oynadığım arkadaşlarım bana çok sıcak davrandılar. Gün geçtikçe Galatasaray’ın büyüklüğünü daha iyi anlamaya başladım. Sorumluluklarımın da bilincindeyim. Bana sıcak davranan tüm arkadaşlarıma da teşekkür ediyorum. İnşallah bu samimi ortamı başarıya çevirip, bu başarıların sürekliliğini sağlarız. Kamp ortamımız, antrenman sahamız, otelimiz çok iyi. Organizasyonda hiçbir problem yok. Her şey dört dörtlük gidiyor. Bu iki haftalık dönemi en iyi şekilde atlatıp, Tobol takımıyla oynayacağımız maçları kazanıp tur atlamak istiyoruz.

- Galatasaray’ın defans bloğu milli futbolculardan meydana geliyor ve Frank Rijkaard’ı zor bir seçim bekliyor. Bunun için neler söyleyeceksin?

Evet. Galatasaray’ın kadrosunda birçok milli oyuncu var ve birlikte defansta birçok kez görev aldığımız oyuncular var. Servet Çetin, Emre Aşık, Emre Güngör, Mehmet Topal gibi… Onun için herhangi bir sıkıntı yaşayacağımızı düşünmüyorum. Rekabetten başarının doğacağını her zaman biliyoruz ve onun için rekabetten hiçbir zaman kaçmıyoruz. Galatasaray’ın başarısı için rekabetin olması lazım. Rekabetten başarı doğacağı için her şey Galatasaray için olacaktır. İnşallah önümüzdeki sezon sağlıklı ve başarı dolu bir sezon yaşarız. Takımdaki rekabet olumlu bir şekilde yansıyacak. Sonuçta her şey Galatasaray için. Hepimizin ortak bir hedefi var. Bu hedef uğruna arkadaşlarımla beraber mücadele edeceğiz ve inşallah başarılı olacağız.

- Galatasaray’ı tercih etme sebeplerin nelerdi?

Ben sözlerimin yanlış anlaşılmasını istemiyorum. Beşiktaş camiasının bu transfere anlayış göstereceğini düşünmüştüm. Aynı şekilde öyle düşünmeye devam ediyorum. Onlara da anlayış gösterdikleri için çok teşekkür ediyorum. Beşiktaş ile bire bir görüşmem olmadı. Daha sonra Galatasaray benimle görüşmek istedi fakat düşünmek için onlardan biraz daha zaman istedim. Çünkü 6 yıl hizmet ettiğim bir kulüpten olaylı ayrılmak istemiyordum ve Beşiktaş’ın benimle görüşmesini bekledim. Fakat o dönem içerisinde benimle görüşülmedi. Galatasaray’ın beni çok istemesi ve bütün kapılarını bana açması beni çok etkiledi ve kararımı bu yönde vermemi sağladı. Ben de Galatasaray’ı çok istedim. Benim üzerimden spekülasyonların yapılması beni çok üzdü. Ben Beşiktaş’tan olaylı bir şekilde ayrılmadım. Ben profesyonel bir futbolcuyum ve kararımı bu şekilde verdim. Şu anda çok rahatım. Herhangi bir problemim yok. Benim tek ricam Galatasaray taraftarının bana sahip çıkması. Ben de bu 3 yıldızlı formayı layıkıyla giyip, dört yıldızlı formaya çıkarmak istiyorum ve ‘Galatasaraylı Gökhan Zan' olarak anılmak istiyorum.

- Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli: “Gökhan Zan’ın Beşiktaş’ta kalmasını isterdim” açıklaması var. Daha sonra sen Mustafa Denizli ile görüştün mü?

Hayır görüşmedim ama Mustafa Denizli’nin bu düşüncesi için çok teşekkür ederim. Mustafa Denizli gibi bir hocayla çalışmanın onurunu ve gururunu geçen sene yaşadım. Sonuçta onunla birlikte önümüzdeki tüm hedeflere geçen yıl ulaştık ve kendisine bir saygısızlık yapamayız. O yüzden kendisine çok teşekkür ediyorum. Etik olarak kendisiyle görüşmeyi uygun görmedim. Kendisine bu düşüncesinden dolayı yine teşekkür ederim. Orada yaşadığım başarıyı Galatasaray’da fazlasıyla yaşamak istiyorum.
http://galatasaray.coolbb.net

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Ve Elano Konuştu!
» Sağlık Raporu: Gökhan Zan
» Mustafa Sarp Galatasaray TV'ye Konuştu
» Avea’dan Açık Hava Konserlerine Davetiye!
» AVEA'dan Tarkan Konseri Davetiyesi Sahibini Buldu