Galatasaray Spor Kulübü Resmi Forumu Değildir.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bağımsız Galatasaray Taraftar Portalı · GALATASARAY SK · Engelsiz dostların buluşma noktası.

AnasayfaAnasayfa  KapıKapı  GaleriGaleri  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Mustafa Sarp Galatasaray TV'ye Konuştu

YazarMesaj
Admin
Admin
Admin

Mustafa Sarp Galatasaray TV'ye Konuştu Empty
MesajKonu: Mustafa Sarp Galatasaray TV'ye Konuştu   Mustafa Sarp Galatasaray TV'ye Konuştu I_icon_minitimeSalı Tem. 28, 2009 5:55 pm

Mustafa Sarp Galatasaray TV'ye Konuştu Ada26

Galatasaray Profesyonel Futbol A Takımı'nın yeni transferlerinden Mustafa Sarp, Galatasaray Tv'ye konuştu.

-Biz seni daha yakından tanımak istiyoruz aslında. En baştan, futbola başladığın ilk günlerden bahsedelim biraz...

-Doğma büyüme Bakırköylüyüm. Herkesin, daha doğrusu futbolla ilgilenenlerin yakından bildiği çok meşhur bir Zuhuratbaba sahası vardır. Zamanında Şöhretler Turnuvasına ve birçok önemli organizasyona ev sahipliği yapmış, aynı zamanda da amatör takım olan Yücespor Kulübü'nün sahası. Ben de bu sahanın hemen yanı başındaki sokakta doğdum ve büyüdüm. Futbol yaşantım, çocukken top oynamaya sahanın kenarına gittiğimiz dönemlerde hocaların 'Gel seni burada futbol oynatmaya başlatalım' davetiyle başladı. Tabii o zamanlar küçüktük, 7-8 yaşlarında başladım futbola. Amatör olarak minik takımdan başlayarak 8-10 sene süren Minik, Yıldız, 14-16, Genç ve A Takım derken bir amatör takımın bütün branşlarında top oynayarak, gelişerek, büyüyerek başlayan bir futbol yaşantım var.

-Peki mevkiin ilk başladığında orta saha mıydı? Mesela, bazı oyuncular fubola forvet mevkiinde başlıyor, kaleciliğe dönüyorlar ya da defans mevkiinde başlayıp forvet oluyorlar. Sen hangi mevkii ile başladın futbola?

-Ben Genç Takım kategorisine kadar orta sahada oynadım. 14-16 ve Genç Takım kategorisinde iki sene sağ bek dönemim var. İstemeye istemeye oynadığım, sürekli hocama 'Ben bu mevkiide oynamak istemiyorum' dediğim iki senelik bir sağ bek tecrübem oldu. Maç içinde gerçekleşen zorunlu mevkii değişikliğinden bahsetmiyorum. Genel olarak iki sene sağ bek oynamışlığım var. Onun dışında futbola başladğım yıldan bugüne kadar tamamıyla orta sahada oynadım.

-Yani her mevkiiye hazırlıklıyım diyorsun.

-Öyle birşey demiyorum aslında ama tabii ki futbolcuyuz, profesyoneliz. Farklı bir yerde görev veriliyorsa elimizden gelenin en iyisini sergilemek mecburiyetindeyiz. Bu farklı birşey, ama tabii ki sahip olduklarınızı yansıtabileceğiniz bir yer olması lazım. Benim kendimi yansıtacağım yer de orta saha mevkiisi. Daha demin de dediğim gibi eğer başka bir mevkii de oynamak mecburiyetinde kalırsak 'Yok ben bu mevkiide oynamayacağım' deme lüksüne profesyonel futbolcu olarak sahip değiliz. Daha sonra 2. Lig takımı olan Gaziosmanpaşa takımına transfer oldum. İki sene de burada görev aldım. Gaziosmanpaşa takımından sonra Mersin İdman Yurdu kulübünde mücadele ettim. Buradan sonra da herkesin bildiği Süper Lig'de yer alan Ankaraspor macerası başladı benim için.
http://galatasaray.coolbb.net

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Galatasaray İstanbul’da
» Ve Elano Konuştu!
» Gökhan Zan "Avea Kamp Günlüğü"ne Konuştu
» Galatasaray TV
» İzmir B.B. 54 - Galatasaray 82